Projekt

EuroCert – kwalifikowane usługi zaufania
EuroCert – kwalifikowane usługi zaufania

EuroCert

EuroCert

EuroCert należy do czołówki firm znajdujących się na liście kwalifikowanych dostawców usług zaufania (TSP – Trust Service Provider), zarówno w Polsce, jak i w obrębie Unii Europejskiej (EUTL). Obecność na wspomnianej liście jest świadectwem najwyższego poziomu zgodności z unijnym rozporządzeniem eIDAS, uprawniającego do sprzedaży usług kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz produktów pokrewnych, wraz z usługami ich wdrożenia. Jednocześnie firma charakteryzuje się szeroką, atrakcyjną ofertą, wspartą dodatkowo profesjonalnym zapleczem merytoryczno-technicznym.

EuroCert znajduje się w gronie wiodących dostawców nowoczesnych usług zaufania, zyskujących coraz większe uznanie w zakresie takich działań i procedur, jak m.in. składanie e-deklaracji podatkowych do US, kontakt drogą elektroniczną z ZUS, komunikacja w obrębie platformy ePUAP, a także zawieranie umów cywilno-prawnych w formie cyfrowej czy uczestnictwo w aukcjach i przetargach elektronicznych.

Kompleksowe usługi zaufania od EuroCert

Certyfikowane Centrum Kwalifikowane EuroCert zapewnia szereg nowoczesnych produktów i rozwiązań dotyczących usług zaufania (TSP), takich jak:

  • Kwalifikowany podpis elektroniczny: podpis elektroniczny posiadający moc prawną podpisu własnoręcznego. Usługa spełnia wymogi Europejskiego Rozporządzenia eIDAS i Polskiej Ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.
  • Pieczęć kwalifikowana: pieczęć elektroniczna, przeznaczona do opatrywania dokumentów przez osoby prawne: spółki, organizacje i instytucje publiczne. Usługa zaufania gwarantuje bezpieczeństwo, autentyczność i integralność dokumentów cyfrowych w relacjach B2C, B2B i B2G.
  • Znacznik czasu: umożliwia precyzyjne potwierdzenie czasu, w jakim został złożony podpis elektroniczny oraz określenie, czy dany dokument istniał w konkretnym czasie i nie został zmodyfikowany.
  • Certyfikat PSD2: zapewnia poufność komunikacji oraz uwierzytelnienie komunikujących się podmiotów. Usługa składa się z dwóch certyfikatów kwalifikowanych: certyfikatu uwierzytelniania witryn internetowych i certyfikatu pieczęci elektronicznej.
  • Certyfikat QWAC: kwalifikowany certyfikat uwierzytelniania witryn internetowych (QWAC), służący do uwiarygodnienia stron internetowych oraz zabezpieczenia przesyłanych danych za pomocą protokołu szyfrowania SSL / TSL.
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się wdrożyć nowoczesne, skuteczne i bezpieczne rozwiązania z zakresu usług zaufania, takie jak kwalifikowany podpis elektroniczny.

Dostęp do usług zaufania na korzystnych warunkach

Projekt realizowany we współpracy z firmą EuroCert umożliwia osobom indywidualnym oraz firmom z całej Polski łatwy, przejrzysty dostęp do sprawdzonych, renomowanych i nowoczesnych usług zaufania.

W ramach realizacji projektu grupa PGS50 zapewnia:

  • Skuteczną prezentację oferty firmy EuroCert w punktach handlowych partnerów grupy PGS50 oraz przez jej mobilnych handlowców.
  • Profesjonalne doradztwo dla klientów B2C/B2B i pomoc w doborze najlepszej oferty.
  • Wdrożenie kompletnych rozwiązań z zakresu usług zaufania – produktów i usług, na które składają się np.: podpis elektroniczny kwalifikowany (certyfikat), weryfikacja tożsamości, urządzenie do obsługi (w zależności od wybranego zestawu).
  • Sprawny przebieg wdrożenia takich rozwiązań zarówno w punktach handlowych partnerów grupy PGS50, jak i w trybie mobilnym (z dojazdem do wybranej lokalizacji)
  • Wsparcie techniczne, instalacja i rzetelne szkolenie z obsługi wybranych usług zaufania.

Dołącz do projektu
217
Partnerów handlowo -serwisowych
479 250
Obsługiwanych podmiotów gospodarczych
556
Inżynierów i techników serwisu oraz programistów
100%
Pokrycie terytorialne kraju

Zaufali nam

Planet Pay
EuroCert
Dotykačka
Polcard from Fiserv
Elavon